Czy oglądać angielskie filmy i seriale z polskimi czy z angielskimi napisami?

Czy oglądać angielskie filmy i seriale z polskimi czy z angielskimi napisami?

Czy oglądać angielskie filmy i seriale z polskimi czy z angielskimi napisami?

Odpowiedź jest prosta:

Wszystko zależy od tego na jakim jesteś poziomie Jeżeli jesteś na poziomie początkującym lub znasz tylko podstawy, to odpuść sobie oglądanie rzeczy po angielsku z angielskimi napisami.

Na tym etapie jeszcze nie na to pora, jeszcze czas wyrobić sobie podstawy. To czas, żeby nauczyć się podstawowych czasów, słów, przymiotników, rzeczowników, czasowników, przysłówków i tak dalej.

Natomiast jeżeli jesteś już ponad ten poziom, jeżeli masz już poziom nawet choćby niższy średnio zaawansowany, to od tego momentu powinieneś już zacząć oglądać coś po angielsku z angielskimi napisami.

Oczywiście nie powinieneś tylko oglądać czegoś z angielskimi napisami. Możesz do tego dołożyć jakiś podręcznik z gramatyką, żeby zacząć rozumieć logikę języka. Wytłumaczenie gramatyki angielskiej z mojej strony też powinno wystarczyć, o ile przerobisz wszystkie lekcje. Wszystkie znajdziesz tutaj.

Oglądanie czegoś po angielsku z angielskimi napisami jest świetne jeżeli chcesz zacząć uczyć się słów naturalnie. Takich słów, które naprawdę ci się przydadzą. Nauka słów oglądając coś po angielsku i tłumaczenie słów których nie znasz jest najlepszym znanym mi sposobem.

Jak uczyć się słów oglądając coś po angielsku z angielskimi napisami?

Jeśli jesteś już na poziomie przynajmniej niższym średnio zaawansowanym to możesz podjąć się wyzwania oglądania czegoś tylko po angielsku. Ten sposób daje 100% gwarancję sukcesu.

Masz do wyboru dwie opcje. Możesz znaleźć angielskie napisy do wybranego filmu lub serialu, co nie jest najgorszym wyborem. Najlepszą opcją jednak jest, tak jak szczegółowo pokazywałem i opisywałem tutaj, oglądanie czegoś ze skryptem. Oglądasz coś i po prawej stronie ekranu masz filmik, a po lewej stronie masz skrypt. Skrypt pokazuje ci co mówią bohaterowie serialu i co się mniej więcej dzieje, tak jak w dramatach które czytałeś w szkole. Nie tylko nauczysz się prawdziwego języka, ale dodatkowo zrobisz sobie wstęp do czytania książek po angielsku. Zwycięstwo na każdej linii.

Podsumowanie

Tak więc to jest odpowiedź na to pytanie.

Jeżeli jesteś na poziomie początkującym lub znasz tylko podstawy, to oglądaj po angielsku z polskimi napisami. Dzięki temu zaczniesz powoli słuchać angielskiego i coś tam powoli w mózgu będzie się dziać. Neurony lustrzane zaczną odzwierciedlać zewnętrzną rzeczywistość w środku. Zaczniesz słuchać jak naprawdę mówi się po angielsku. Zaczniesz wyłapywać akcenty, pojedyncze słowa i konstrukcje gramatyczne, które już znasz.

Jak jesteś już na poziomie średnio zaawansowanym to zacznij oglądać seriale tylko z angielskimi napisami. Wtedy w bardzo szybkim czasie nauczysz się bardzo dobrze mówić po angielsku. Zaczniesz myśleć po angielsku, a po jakimś czasie dzięki temu zaczniesz mówić.

To by było na tyle. Jeżeli masz jakieś pytanie na temat języka angielskiego – zadawaj.

Jeśli temat cię interesuje i chciałbyś dokładnie, krok po kroku wiedzieć jak w końcu ogarnąć angielski, to całą moją wiedzę skumulowałem tu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *