Dlaczego warto nauczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto nauczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto nauczyć się języka angielskiego?

 

Dzisiaj pierwszy vlog, z którego dowiesz się, dlaczego warto nauczyć się języka angielskiego:

Jest tyle powodów że aż nie wiem od czego zacząć. Nie wiem ile trwałoby zliczenie wszystkiego.

pierwszy powód jest taki, że możesz wyjechać gdziekolwiek chcesz do pracy

Tylko dzięki temu, że znasz angielski, możesz praktycznie zacząć pracę w każdym miejscu na świecie, praktycznie w każdej dziedzinie. Znając jedynie język angielski możesz pojechać gdziekolwiek na zachód i zarabiać 4 razy więcej niż zarabiasz w Polsce.

Mógłby ktoś powiedzieć: ‘ Wolę mieszkać w Polsce’ i spoko, rozumiem taki sentyment. Rozumiem takie myślenie. Ale jeśli powiedzmy nie jest dla ciebie problemem wyjazd z Polski na przykład na kilka lat, żeby zarobić więcej pieniędzy i wrócić, to jeżeli masz jakąś dobrą pracę tutaj, to na zachodzie będziesz zarabiał jeszcze więcej. A jak masz słabą pracę, to na zachodzie zarobisz więcej niż w swojej pracy. Choćby na tyle, żeby coś zaoszczędzić, żeby coś może kupić czy w ogóle zainwestować w siebie czy w cokolwiek.

Drugi powód byłby taki, że możesz porozumieć się z ludźmi z całego świata

Co by nie mówić: tylko z jednym nowym językiem, tylko po angielsku możesz dogadać się w praktycznie wszędzie, praktycznie z każdym. Wiadomo, nie wszędzie i nie z każdym, ale ogólnie rzecz biorąc gdziekolwiek pojedziesz ktoś będzie umiał mówić po angielsku, więc ktoś ci pomoże.

Trzeci powód jest chyba moim ulubionym: angielski internet

Tylko mówiąc po angielsku jesteś w stanie dowiedzieć się dużo różnych nowych rzeczy, nauczyć się dużo różnych nowych rzeczy, znaleźć dużo różnych lekcji, materiałów właściwie z każdej dziedziny. Cokolwiek cię interesuje, jest tego po angielsku jest po prostu dużo więcej w internecie. Nie wiem, ile język polski stanowi procent internetu, może 1%. może trochę więcej, ale angielski to chyba większość internetu.

Mówiąc więc tylko po angielsku, nawet nie mówiąc w sumie, tylko rozumiejąc angielski, będąc w stanie czytać po angielsku nawet nie znając wymowy wszystkiego, jesteś naprawdę w stanie dowiedzieć się dużo różnych nowych rzeczy. Nauczyć się dużo rzeczy na wszystkie tematy, które cię interesują.

Na przykład budując stronę internetową w większości uczyłem się z angielskich stron. Oglądałem jakichś angielskich vlogerów, czytałem angielskie blogi. Wydaje mi się że często tylko dzięki temu, że masz większy wybór jest to po prostu lepsza opcja. Możesz naprawdę wybrać wśród mnóstwa ludzi, żeby nauczyć się cokolwiek chcesz. Cokolwiek. Czy to wordpress, biznes, czy nauczyć się czegokolwiek. Naprawdę, cokolwiek. Po angielsku jest wszystkiego dużo dużo więcej. To jest na pewno super powód żeby nauczyć się angielskiego.

Czwarty powód to byłoby to, że jesteś w stanie wyjść z polskiej ‘bąbli’

Czasami dobrze jest być w swojej rzeczywistości, ale często ona może cię zbyt ograniczyć. Jesteś w swoim świecie który sobie wytworzyłeś. Myślisz, że jest on jedynym prawdziwym światem i to co myślisz, to co jest twoją prawdą, jest prawdą absolutną.

Ucząc się choćby tylko angielskiego, naprawdę znając angielski i posługując się nim, choćby tylko używając angielskiego internetu potrafisz spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. To jest naprawdę super rzecz. To jest jeden z ważniejszych powodów.

Następny powód: znając kilka języków przeżywasz kilka żyć

Nie pamiętam dokładnie cytatu, ani tego kto to powiedział, ale mówił on o tym,  że przeżywasz kilka żyć jak potrafisz mówić kilkoma językami. Jest to totalnie prawda. Tylko dzięki temu, że potrafisz mówić w kilku językach, możesz dowiedzieć się rzeczy na kilka różnych sposobów. Na kilka różnych sposobów potrafisz wyrażać swoje myśli.

No i przede wszystkim, na pewno stajesz się trochę mądrzejszy

Ogólnie jeżeli czegokolwiek się uczysz to twój mózg rośnie a nie zatrzymuje się w rozwoju, więc ucząc się angielskiego i znając angielski na pewno wychodzisz z takiej pewnej sztywnej granicy swojego mózgu.

Na pewno wychodzisz trochę poza swoją strefę komfortu

I na pewno byłby to kolejny ważny powód.

Kolejny powód to to że w innym języku możesz być trochę inną osobą

Nie wiem czy sobie ludzie z tego zdają sprawę. Na przykład po polsku możesz być trochę nieśmiały, a po angielsku możesz być na przykład bardzo pewny siebie, bo naoglądałeś się amerykańskiej telewizji i jesteś trochę crazy mówiąc po amerykańsku, albo nasłuchałeś się ciekawych amerykańskich mówców, którzy mocno cię zainspirowali.

A może poznając hiszpański jesteś w stanie mówić przykładowo bardzo romantycznie i tak jakoś sexy. Na pewno coś w tym jest. Na pewno jesteś w stanie stworzyć kilka różnych osobowości. Nie mówię tu o jakichś bipolarach czy coś w tym stylu, ale na pewno można być trochę inną osobą. Daje to na pewno pewną perspektywę.

Jesteś w stanie też po prostu zmienić siebie

Skoro na przykład potrafisz być pewny siebie po angielsku, to po polsku też staniesz się pewny siebie. A nie jest to takie oczywiste, być pewnym siebie.

A jak jesteśmy przy pewności siebie to następnym powodem byłoby to, że na pewno stajesz się bardziej pewny siebie

Bo pewność siebie nie wynika z niczego, tylko z czegoś. Umiejąc jakiś nowy język na pewno masz większe poczucie własnej wartości, na pewno lepiej się postrzegasz jeśli umiesz mówić w innym języku naprawdę dobrze. Widać to po kimś.

Możliwość uczenia angielskiego na innym kontynencie

Super powodem jest też to, że nawet nie znając angielskiego na jakimś super eksperckim poziomie, chociaż wiadomo lepiej lepiej niż gorzej, jednak nawet znając angielski tylko w dobrym stopniu jesteś w stanie na przykład pojechać do kraju takiego jak Tajlandia i uczyć angielskiego. No jeżeli to nie jest dobry powód – zarobić fajne pieniądze, pojechać do innego kraju, zwiedzić inną kulturę, pobawić się, zmienić całe swoje życie choćby na jakiś czas – jeżeli to nie jest dobry powód, to nie wiem jaki powód byłby dobry.

Na pewno są też pewne minusy uczenia się języka angielskiego

Jest taki jeden minus który zauważyłem – że zawsze coś za coś. Ucząc się języka angielskiego możesz odrobinkę nawet nie, że zapomnieć języka polskiego, ale może ci się trochę zmieszać wszystko. Chyba zauważyłem po sobie że trochę dziwnie mówię czasem po polsku, że mam trochę dziwny akcent.

Ale wszystko ma swoje konsekwencje – ucząc się na przykład angielskich dźwięków może wyjść tak, że polskie dźwięki trochę zaczną ci się chrzanić.  Ucząc się angielskiej konstrukcji zdaniowej może wyjść tak, że polska konstrukcja będzie ci się mieszała.

Ucząc się słów w jakimkolwiek nowym języku może wyjść tak, że na przykład w tym języku niektóre słowa brzmią lepiej, że łatwiej siebie w tym języku w jakiejś kwestii wyrazić. Potem będziesz chciał powiedzieć coś po polsku i wyjdzie tak, że łatwiej powiedzieć ci coś w tym innym języku. Nawet jak mieszkałem w Chinach i nauczyłem się naprawdę nie tak znowu wielu chińskich słów, to potem niektóre chińskie słowa lepiej mi pasowały niż polskie.

Tak więc zawsze coś za coś. Nigdy nie możesz zjeść ciastko i mieć ciastko. Ucząc się nowego języka i znając go bardzo dobrze, możesz trochę nadszarpnąć swój oryginalny język. Wydaje mi się, że coś w tym jest i na pewno widzę to po sobie.

Tak więc czy jest to plus czy minus? Zależy jak na to patrzysz, ale raczej minus. Jednak jest tak mnóstwo plusów, że jeden minus nie może nawet troszkę ich przyćmić.

Jak wymyślę więcej plusów a na pewno jest ich więcej to kiedyś dogram materiał

Ale na pewno:

  • Poznanie innych ludzi;
  • Możliwość większego zarobku;
  • Możliwość wyjazdu;
  • Wyrwanie się ze swojej strefy komfortu;
  • Wyrwanie się z wszystkiego;
  • Możliwość wyjechania gdziekolwiek chcesz;
  • Możliwość pogadania z kimkolwiek chcesz;
  • Pewność siebie;
  • Poczucie własnej wartości;

Wszystko to powoduje, że naprawdę warto nauczyć się języka angielskiego.

Te i inne powody oraz masę innych rzeczy, między innymi jak w końcu zacząć myśleć i mówić po angielsku, opisałem w mojej książce:

dlaczego warto nauczyć się języka angielskiego

Dzięki niej będziesz dokładnie krok po kroku wiedział co zrobić, żeby osiągnąć sukces z językiem angielskim, dlatego serdecznie ci ją polecam. Jest podsumowaniem wszystkiego co wiem na temat uczenia się języka angielskiego i nie znajdziesz nic lepszego w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *